Finans ve Sermaye Piyasası Hukuku

Finans ve Sermaye Piyasası Hukuku, Tunca Hukuk’un temel faaliyet alanlarından birisidir. Tunca Hukuk olarak; finansal araçlar, finansal hizmetler, finans kurumları ve finansal işlemler hakkında kambiyo, vergi ve sermaye piyasası düzenlemelerine ilişkin danışmanlık hizmetleri sunmaktayız.

Yerli ve yabancı kişi ve kurumlar, bireysel ve kurumsal yatırımcılar, aracı kurum ve bankalar gibi finans kurumları ile finansal işlemler, finansal yapılar, konvansiyonel ve yapılandırılmış finansal araçlar, menkul kıymetleştirme, borçlanma araçları, halka arz, halka arz öncesi hazırlık süreçleri, alternatif finansman yöntemleri, türev ürünler, foreks işlemleri, hazine işlemleri, uluslararası finansal işlemler Ortaklığımızın alanında tecrübeli ekibinin hizmet sunduğu başlıklar arasındadır.

Tunca Hukuk Bürosu, ihracat kredisi finansmanı ve Türkiye’de uygulanması da dahil olmak üzere banka ve sermaye piyasalarına ilişkin her türlü konuda hukuki danışmanlık hizmetleri vermektedir. Görev aldığımız enerji ve altyapı projelerinin birçoğu büyük ölçekli finansman gerektirdiği için, bu hukuki danışmanlık hizmetlerimiz söz konusu projelerin finansman aşamalarında da devam etmektedir.

Tunca Hukuk Avukatları, proje finansmanı, ticari banka finansmanı, menkul kıymetler, türevler, yeniden yapılandırma, ortaklıklar ve özelleştirmeler için gerekli tüm dokümantasyon ile birlikte finansman sözleşmelerini hazırlamakta ve gerekli müzakere ve görüşmeleri yürütmektedir.

Tunca Hukuk Bürosu; altyapı, enerji, telekomünikasyon, demiryolu, havaalanları ve büyük özelleştirme projeleri ilgili olarak uluslararası şirketlere proje finansmanı konusunda hukuki danışmanlık hizmetleri vermiştir.