Tek Proje Finansman Hukuku

Tunca Hukuku Bürosu, özellikle enerji, ulaşım, bilişim ve sağlık gibi önemli altyapı projelerinin geliştirilmesinde yatırımcıları, banka ve finans kuruluşlarını ve fonları temsil etmekte; finansman, regülasyon ve sözleşme hukuku alanında kapsamlı iş ve işlemlerde danışmanlık hizmeti vermektedir. Son yıllarda, önde gelen bazı finans kuruluşlarının multi-milyar dolarlık finansman projeleri kapsamında tek başımıza hukuk ve danışmanlık hizmeti sunmanın yanı sıra bazı önemli sıfırdan yatırım (greenfield) projeleri için de hukuki destek sağlamaktayız.

Rekabetin her geçen gün artmakta olduğu bir dünyada proje finansmanı iş süreçlerinin en önemli halkalarından bir tanesine dönüşmüş durumda. Kaynakların son derece kıt olduğu küresel ekonomide, bir projenin başarıyla sonuçlanması için gerekli olan finansal kaynakları ve hukuki uzmanlığı bir araya getirmek gün geçtikçe zorlaşmakta. Tunca Hukuk Bürosu Türk kurumları, Türk hukuku ve kaynak yaratma süreçlerine ilişkin sahip olduğu tecrübeyi ve birikimi, Türkiye’de özel ya da özel kamu ortaklığıyla projeler gerçekleştirmek isteyen müvekkillerinin hizmetine sunuyor.

Büromuzun proje finansmanı alanında sunduğu hizmetler aşağıdaki alanlarla sınırlı olmamasına karşın, ana hatlarıyla aşağıdaki konuları kapsıyor;

Proje Finansmanı Hizmetlerimiz

·         Proje yapılandırması ve finansman

·         Kontrat yönetimi

·         EPC kontratları

·         Resmi düzenlemeler

·         Sermaye piyasaları temelli proje finansmanı

Tunca Hukuk Bürosu, proje finansmanı için hayati önemde olan sektörel bilgi ile hukuki birikimi bir araya getirmektedir. Büromuz konularında uzman avukatların yanı sıra, enerji, bankacılık ve finans ve sağlık sektöründe uzmanlaşmış profesyonel kadrosuyla beraber, proje finansmanı alanında faaliyet gösteren müvekkillere en güncel verilere dayanan, geniş çaplı hukuki analizler sunar.